IMG_3142.jpg

NAJCZĘŚCIEJ

POJAWIAJĄCE SIĘ

PYTANIA

JAKIE SĄ ETAPY PROJEKTU ?

1| Inwentaryzacja wnętrza do celów projektowych

2| Układ funkcjonalny wnętrz

3| Koncepcja projektu wnętrz

4| Stworzenie listy wyposażenia

5| Dokumentacja projektowa


CO ZAWIERA PROJEKT KONCEPCYJNY ?

opracowanie min. 2 układów funkcjonalnych dla wszystkich pomieszczeń wchodzących w zakres projektu,

pracę z klientem na modelu 3D na podstawie wybranego układu funkcjonalnego,

wprowadzanie zmian do koncepcji,

wykonanie finalnych wizualizacji wybranych pomieszczeń.


CO WCHODZI W SKŁAD DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ ?

rysunki wykonawcze dla zabudów meblowych, zabudowy kuchennej, garderób, szaf wnękowych, spiżarni itp.,

rysunki dla mebli indywidualnych,

rysunki sufitów podwieszanych z oświetleniem liniowym LED, dekoracyjnych podświetleń LED (Projekt Kompleksowy Rozszerzony)

rysunki z kładem ścian i ułożeniem płytek w łazienkach,

schemat rozmieszczenia punktów oświetleniowych ściennych i sufitowych wraz z ustalaniem zasady ich działania względem układu funkcjonalnego i poruszania się po pomieszczeniach,

dobór opraw oświetleniowych, lamp sufitowych i ściennych, oświetlenia nocnego,

rysunki z przesunięciami podłączeń wod-kan - jeśli będą wprowadzone zmiany (Projekt Kompleksowy Rozszerzony)

rzut mieszkania z oznaczeniem malowania i tapetowania ścian, oraz innych okładzin ściennych,

dobór materiałów wykończeniowych podłóg, rzut z zaznaczeniem ich ułożenia,

dobór listew przypodłogowych i zestawienie do zamówienia,

dobór stolarki drzwiowej wewnętrznej i zestawienie do zamówienia,

dobór rolet, żaluzji i ewentualnie ich systemów sterowania elektr. jeżeli będzie wymagany (Projekt Kompleksowy Rozszerzony)

dobór grzejników, w tym grzejników dekoracyjnych (Projekt Kompleksowy Rozszerzony)

dobór armatury łazienkowej,

dobór sprzętów AGD kuchennych,

jeden wspólny wyjazd na dobranie odpowiednich płytek, drzwi, mebli jeżeli zostanie zgłoszone takie zapotrzebowanie,


CO WCHODZI W SKŁAD LISTY WYPOSAŻENIA?

Lista zawierająca spis wyposażenia w meble, główne elementy wykończenia oraz elementy dekoracyjne użyte w projekcie wraz z podaniem ich aktualnej ceny katalogowej/ bądź ceny widocznej na stronie internetowej na dzień tworzenia owej listy z podaniem linku do sklepu internetowego lub podaniem numeru katalogowego potrzebnego do zamówienia poszczególnych produktów w polecanych sklepach stacjonarnych.

Lista zawiera spis wyposażenia mieszkania w meble, propozycję doboru stolarki drzwiowej wewnętrznej, oświetlenie, dobór płytek i paneli lub podłogi drewnianej, listwy podłogowe oraz nazwy/ oznaczenia NCS lub RAL dla koloru farby, tapety, inne okładziny dekoracyjne (Projekt Kompleksowy) oraz główne dodatki dekoracyjne (Projekt Kompleksowy Rozszerzony).


JAK DŁUGO TRWA PROJEKT ?

Projekt z dokumentacją trwa średnio 3 miesiące.

Czas ten możne ulec przyśpieszeniu lub wydłużeniu w zależności od ilości spotkań i wariantów wprowadzanych zmian jak i płynnej współpracy i decyzyjności Inwestora. Jest także zależny od wielkości projektowanej przestrzeni i szczegółowości wybranego pakietu.


CO ZAPEWNIA NADZÓR AUTORSKI ?

Nadzór autorski rozpoczyna się po zakończeniu dokumentacji wykonawczej i zapewnia:

kontakt telefoniczny i wiadomości mailowe (odpowiedzi na pytania dotyczące projektu) prowadzone z wykonawcą robót wykończeniowych

konsulting w sprawie zabudów indywidualnych z zakładem stolarskim, rozpoczynający się od przesłania na wycenę rysunków z wytycznymi do wykonania zabudowy

konsulting z innymi specjalistami wymagającymi wizyt na budowie np. konstruktor, kominiarz, hydraulik, elektryk, wentylacja, klimatyzacja itd.

wizyty na miejscu realizacji przez okres z góry ustalony z Inwestorem ( zazwyczaj 2 miesiące), wizyty raz w tygodniu na budowie. Częstsze wizyty jeżeli będą wymagane (np. spotkania ze specjalistami, ważna kwestia wymagająca oględzin na miejscu) , w zależności od ilości mogą zostać rozliczone dodatkowo

projekty zamienne dla elementów wymagających zmian w zaakceptowanym projekcie

możliwość wydłużenia nadzoru autorskiego o kolejne miesiące


ILE KOSZTUJE PROJEKT? NIE WIEM JAKI PAKIET WYBRAĆ ?

Koszt projektu wnętrza zależny jest przede wszystkim od metrażu projektowanych pomieszczeń, możliwości wprowadzenia planowanych zmian w układzie istniejącym oraz od stopnia zaawansowania opracowania.

Jeżeli na początku nie wiecie na jaki pakiet zdecydować się, lub który z pakietów będzie bardziej odpowiedni i jak będzie kształtować się finalna wycena projektu dla przedstawionej nieruchomości, pomoże krótka wiadomość do nas z załączeniem rzutu i opisem Waszych wytycznych a my w odpowiedzi przygotujemy odpowiednio skrojoną ofertę pod Wasze wnętrze.

Warto wiedzieć, że koszt projektu wnętrza to kwota stanowiąca nie wielki procent (na poziomie 2-5 %) całej nieruchomości, a dzięki spójnemu i ponadczasowemu projektowi wnętrze posłuży Wam na długie lata a nieruchomość tylko zyska na wartości w przyszłości.


CZY USŁUGA PROJEKTU WNĘTRZ JEST DLA MNIE? CO ZYSKAM?

Spokój i oszczędność czasu oraz nierzadko mniej zbędnie wydanych pieniędzy na wykończenie wnętrza :)

Dobry architekt pracuje na przedstawionym budżecie, doradzi w jakie elementy warto zainwestować większe środki a w jakich wypadkach można na czymś zaoszczędzić. Ponadto, dzięki spójnemu projektowi dla całej inwestycji unikniecie przysłowiowych “wpadek” gdzie poszczególne elementy wyposażenia wydają się Wam w sklepie idealne, a w zestawieniu już całości we wnętrzu- nie koniecznie do siebie pasują lub są nie odpowiednich wymiarów.

Wybierając naszą pracownie zyskujecie naszą znajomość najnowszych trendów, wiedzę techniczną, lata praktyki oraz fachowe doradztwo.

Współpracujemy także z wykonawcami i sklepami meblowymi, aby możliwie ułatwić cały proces stworzenia Waszego wymarzonego wnętrza.


CZY ZAJMUJECIE SIĘ PROJEKTOWANIEM JEDYNIE WNĘTRZ MIESZKALNYCH?

Poza projektami wnętrz mieszkań i domów, projektujemy także wnętrza biur, gabinetów, restauracji, pokoi hotelowych, sklepów, showroom’ów.